Koormusseadmed

Jooksulindid

Jooksulindi suurus ja kiirusklassid ning muud lisaseadmed määratakse alati igal üksikjuhul eraldi, tagamaks, et komplekt vastab täielikult kliendi vajadustele. Juba testimiseruumi projekteerimisetapis on soovitatav pöörduda Fysioline ekspertide poole, et saada  õige terviklahendus juba planeerimisetapis. Katseradade puhul soovitame kasutada ka turvakaart koos hädaseiskamislülitiga, et tagada testitava ohutus kõigis tingimustes, luues sellega testitava inimese turvatunde, samal ajal võimaldades maksimaalset jõudlust.

Ergomeetrid

Koormuse mõõtmiseks ja sobivuse testimiseks kasutatavad veloergomeetrid peavad olema ülitäpsed ja vastupidavad, millel on lai valik reguleerimisvõimalusi. Rattad peavad olema kalibreeritavad ja EKG-seadmega ühendatavad. On oluline, et kasutatavad ergomeetrid oleksid mõeldud professionaalidele, muutes need ideaalseks ka kõige nõudlikumaks kasutamiseks.

Lihasjõu mõõtmine

Kaasaegsete jõudumõõtmisseadmete moodulid hõlmavad teraapia- ja mõõteseadmeid rehabilitatsiooni, spordi ja uurimistöö jaoks. Seadmed töötavad nii isokineetilise, isomeetrilise ja isotoonilise liikumismudeli kui ka CPM-seadmega. Jõud ja ulatused, samuti bio tagasiside on vabalt reguleeritavad.

Seadmed võimaldavad mõõta ja analüüsida liigeste vahelist staatilist ja dünaamilist jõudu, et teha kindlaks kõige kindlam ja tõhusam treeningtakistus taastusravis ja spetsiifilises treenimises. Bio tagasiside abil saab täpselt näha, kuidas eesmärgid treenimise ja taastusravi ajal saavutatakse. Testimise ja treenimise ajal on sõltuvalt liikumissuunast saadaval kontsentriline / kontsentriline, kontsentriline / ekstsentriline, ekstsentriline / kontsentriline ja ekstsentriline / ekstsentriline lihasrežiim. Lisaks võivad erirežiimid olla kontsentrilised / CPM, CPM / kontsentrilised, CPM / ekstsentrilised ja ekstsentrilised / CPM.

Kaasaegne dünamomeetri tehnoloogia võimaldab korduskatsete usaldusväärsust ja usaldusväärseid mõõtmistulemusi isegi suurte jõudude korral.
Seadmed on peaaegu hooldusvabad ja kasutaja turvalisus on ülitähtis.

Isokineetilised jõu mõõtmise seadmed

Isokineetilise mõõteseadme moodulid on nt. teraapia- ja mõõteseadmed rehabilitatsiooni, spordi ja uuringute jaoks. Seadmed töötavad nii isokineetilise, isomeetrilise ja isotoonilise liikumismudeli kui ka CPM-seadmega. Jõud ja ulatused, samuti bio tagasiside on vabalt reguleeritavad. Seadmed võimaldavad staatilist ja dünaamilist jõudude analüüsi liigeste vahel, et teha kindlaks kõige kindlam ja tõhusam treeningtakistus taastusravis ja individuaalses treenimises. Bio tagasiside abil saate treenimise ja taastusravi ajal täpselt näha, kuidas eesmärgid saavutatakse. Testide ja treenimise ajal, sõltuvalt liikumissuunast, on lihaste töömeetodid kontsentrilised / kontsentrilised, kontsentrilised / ekstsentrilised, ekstsentrilised / kontsentrilised ja ekstsentrilised / ekstsentrilised. Lisaks võivad spetsiaalsed töörežiimid olla kontsentrilised / CPM, CPM / kontsentrilised, CPM / ekstsentrilised ja ekstsentrilised / CPM. Kaasaegne dünamomeetri tehnoloogia võimaldab korduskatsete usaldusväärsust ja usaldusväärseid mõõtmistulemusi isegi suurte jõudude korral. Seadmed on peaaegu hooldusvabad ja kasutaja ohutus peab olema ülim.

Isomeetrilised seadmed

Isomeetrilisi jõu mõõtmise seadmeid on testimise lihtsuse ja ohutuse tõttu testimisel kasutatud juba mitu aastakümmet. Testiolukorrad on riskivabad, kuna katsealune võib testi igal ajal lõpetada ja katses puudub kontrollimatu kineetiline energia. Seljapõhised isomeetrilised taastusravisüsteemid põhinevad samal põhimõttel, kus patsient keskendub ainult oma keha sirgele hoidmisele isegi siis, kui seadmed muudavad keha kallet vaagnatelje ümber. Järk-järgult suurenevad kaldenurgad aktiveerivad väga tõhusalt keskkeha sügavaid lihaseid. Taastusravi kontseptsiooni tugevuseks on treeningu lühike kestus (5–15 minutit), ohutus ja väga täpselt määratletud mõjualad keskkeha sügavates lihastes.

Viimased isomeetrilised jõutesterid saavad mõõta näiteks keskkeha tekitatavaid jõude täiesti vabalt määratletavate nurkade ja pöördetel. Sel moel on võimalik kindlaks teha näiteks golfimängija või odaviskaja keha keskosa lihaste tasakaalu, sel juhul saab selle ennetavalt lahendada, vältides sellega ka vigastusi.


                    

Küsi lisaks

Hannela Metsma

Key account manager, Rehabilitation, FAF koordinaator
+ 372 56479057

Gerli Palmits

Key Account Manager, Rehabilitation
+372 58532258

    Võta ühendust