Kopsud ja hingamine

Spiroergomeetria

Spiroergomeetria-süsteemiga testitakse ja mõõdetakse hingamiselundkonna toimimist koormusel. Tavlised testimisvõimalused laboritingimustes on rattaga sõit ergomeetriga või kõnd/jooks testirajal. Sporditestimistel viiakse testid sageli läbi välitingimustes, et katsetingimused oleksid võimalikult lähedased spordialale. Fikseeritud laborisüsteemid on ette nähtud sisetingimustes tehtavateks testideks, mil süsteemi abil saab juhtida ka ergomeetreid ja testijooksulinte. Mobiilse spiroergomeetrilise süsteemi abil saab läbi viia teste nagu laborisüsteemis, aga ka õues või spordihallitingimustes joostes, jalgrattasõidul, suusatamisel jne. PHYSIOFLOW’i integreerimine võimaldab südameväljundi salvestamist ja analüüsi samaaegselt spiroergomeetria testiga. Mõlemaid süsteeme peab saama integreeruda koormus-EKG süsteemiga funktsionaalseks ja turvaliseks testimislahenduseks.

Süsteemi keskpunkt on kasutajasõbralik programm. Programmi peab saama muuta vastavalt kasutaja vajadustele, nii katsete olukord kui ka analüüsi ja aruandluse kohapealt, nii et katse läbiviimise olukord ise oleks võimalikult lihtne ja ohutu.

Spiromeetria

Spiromeetria eesmärk on uurida hingamisteede organite tööd ja leida võimalikke funktsionaalseid häireid. Mõõtmised tehakse spiromeetril testitavate hingetõmmetena, mille tulemusi võrreldakse kontrollväärtustega ja millest saab kõrvalekallete põhjal teha järeldusi. Spiromeetrias kasutatakse vajadusel ka hingamisteede ravimeid, et tuvastada hingamisfunktsioonidest lähtuvad teatud funktsioonid.

Spiromeetrias on võtmeroll kiiretel ja hõlpsasti kasutatavatel seadmetel, nii et näiteks töötervishoiu valdkonnas saab päeva jooksul teha mitu mõõtmist. Seadmete kiire ja lihtne desinfitseerimine mõjutab oluliselt ka päevasel ajal tehtud mõõtmiste arvu.

On oluline, et tarkvara kasutaks uusimaid kontrollväärtusi, nii et diagnoosid põhineksid kõige uuemal uuritud teabel.

Küsi lisaks

Hannela Metsma

Key account manager, Rehabilitation, FAF koordinaator
+ 372 56479057

Kaisa Vahesalu

Key account manager, Rehabilitation
+ 372 58532258
Lapsehoolduspuhkusel

    Võta ühendust